DVD

 »» HammerFall - Rebels With A Cause

Najpierw w 1999 roku na rynku ukazało się "The First Crusade", 3 lata później dostaliśmy "The Templar Renegade Crusades"... Na tym regularność wydawania "historycznych" DVD przez HammerFall się skończyła. Na kolejne tego typu wydawnictwo fani musieli czekać długie 7 lat. Skoro przerwa była tak solidna, tytuł też jest solidnie... długi - "Rebels With A Cause - Unruly, Unrestrained, Uninhibited". Popłynęli panowie muzycy, ojj popłynęli, no ale nie o tytułach mamy tutaj rozprawiać.

Głównym daniem tegoż DVD jest tytułowy film dokumentalny, w którym muzycy szwedzkiej formacji przez ponad 75 minut opowiadają nam o wszystkim co działo się w zespole pomiędzy początkiem 2002 a końcem 2007 roku. Sporo mamy zatem zdjęć ze studia, sporo ujęć zza kulis, sporo ciekawych historyjek i anegdot, które niektórzy mogli znać jedynie z wywiadów. Nie mogło zabraknąć oczywiście wygłupów, pokazywania dupy, czy demolowania pokoi hotelowych, słowem, życia na trasie. Dla maniaków zespołu będzie to coś naprawdę wyjątkowego, wszak na srebrnym krążku dostaną zapisane wszystkie najważniejsze fakty z istnienia zespołu w wymienionym wyżej okresie. W połączeniu z "The First Crusade"i "The Templar Renegade Crusades" kompletną historię kapeli, która z maluczkiego projektu stała się jedną z najważniejszych, jeśli chodzi o klasyczny metal. Dla tych, którzy historię formacji mają w głębokim poważaniu, słuchając jedynie od czasu do czasu najlepszych płyt, film ten wyda się z pewnością tzw. "męczeniem konia" czy używając normalnej terminologii, po prostu nudą. Bo i prawdę mówiąc, nic wielkiego tutaj nie znajdziecie, ot historia kapeli opowiedziana przez sprawców całego zamieszania. Jednych to niesamowicie podjara, innych niesamowicie zmęczy.

Film dokumentalny to jednak tylko część tego wydawnictwa, oprócz niego dostaliśmy oczywiście jeszcze mnóstwo dodatków. Nie mogło zabraknąć oficjalnych teledysków, tzw. "behind the scenes" z kręcenia owych klipów. Dość ciekawie prezentuje się "När Vindarna Viskar Mitt Namn (When Spirits Are Calling My Name)" z udziałem Rogera Pontare, który wykonywał tą piosenkę na Eurowizji w 2000 roku. Równie dobrze wypada "The Fire Burns Forever" zagrane w Goeteborgu podczas Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Jest również kilka ujęć live ("Templars Of Steel", "Unchained", "The Templar Flame" oraz "Knights Of The 21st Century" z koncertu w niemieckim Filderstadt i "Secrets" zagrany u siebie, w Goeteborgu). Na koniec jeszcze "Short Movies", chyba najgłupszą część tego DVD, cóż to takiego? Zobaczcie sami...


Disc I:

01. Rebels With A Cause - Unruly, Unrestrained, Uninhibited [documentary]
02. Blood Bound (Trackslistan) [TV clip]
03. Blood Bound (Lanz i P3) [TV clip]
04. När Vindarna Viskar Mitt Namn (Alla Tiders Melodifestival) [TV clip]
05. The Fire Burns Forever (European Athletics Championships 2006) [TV clip]
06. Rundgång (SVT) [TV clip]
07. Templars Of Steel [live]
08. Unchained [live]
09. The Templar Flame [live]
10. Knights Of The 21st Century [Live Filharmonie, Filderstadt, Germany, April 22nd 2005]
11. Secrets [collage Scandinavium, Göteborg, Sweden, April 30th 2005]
12. Hearts On Fire [video]
13. Blood Bound [video]
14. Hearts On Fire [Olympic version] [video]
15. The Fire Burns Forever [video]
16. Natural High [video]
17. Last Man Standing [video]
18. Hearts On Fire [Behind The Scenes]
19. Natural High [Behind The Scenes]

+ Short Videos

Premiera: 27.06.2008 r.
Wydawca: Nuclear Blast


  Dodał: Krzysiek [ 02-06-2009 | 13:53 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!