Strona oficjalna

 


# Styl:
Metalcore


# Rok założenia: 2000


# Kraj: USA


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 14.11.2023 r.
 Matt Heafy, wokalista i gitarzysta Trivium, zaczął grać na gitarze w wieku 12 lat. Jak sam twierdzi, na początku szło mu beznadziejnie, dopiero kiedy poznał muzykę Metalliki i poczuł, czym jest thrash metal zdobył silna motywacje, by stać się jednym z najlepszych gitarzystów świata. Mimo tego, że urodził się w Japonii, dzieciństwo spędził w Orlando, na Florydzie. Tam tez w 2000 roku 14-letni Matt wystąpił na szkolnym konkursie talentów wykonując "No Leaf Clover" Metalliki i "Self Esteem" The Offspring. Występ zrobił wrażenie na ówczesnym wokaliście Trivium Bradzie Lewterze i na reszcie ekipy, w której był dobrze dzisiaj znany perkusista Travis Smith. Muzycy zaproponowali Mattowi przyłączenie się do kapeli. Po kilkunastu występach w okolicznych barach Lewter zdecydował się jednak na opuszczenie zespołu. Dla Trivium rozpoczął się nowy etap z nowym wokalista, został nim... tak, Matt Heafy właśnie.

W 2001 roku zespół nagrał swoje pierwsze demo. Demówka okazała się wystarczająco dobra, by mogła zainteresować jakąś wytwornie płytową. Padło na niemiecka Lifeforce Records, z którą wkrótce zespół podpisał umowę. Chłopaki weszli do studia co zaowocowało wydaniem na początku 2003 roku EP-ki zatytułowanej "Trivium", następnie ukazał się ich pierwszy longplay "Ember To Inferno". W tym czasie formacja nie miała jeszcze stałego składu, muzycy potrzebowali drugiego gitarzysty. Poszukiwania zakończyły się, gdy trafili na Corey'a Beaulieu. Jednym z powodów przyjęcia go do zespołu było to, jak twierdzi Matt, że... fajnie wygląda.

"Ember to Inferno" okazał się tytułem proroczym, bo w młodym zespole potencjał dostrzegł sam Monte Conner z Roadrunner Records. Skontaktował się z ich menadżerem wyrażając zainteresowanie grupą, która w zamian wysłała mu kilka utworów wraz ze świeżo nakręconym klipem do "Like Light To The Flies". O żadnych wątpliwościach ze strony wytworni nie mogło być mowy, Trivium okazał się tym, czego szukali. Przed nagraniem następnej płyty nastąpiła kolejna zmiana personalna w składzie. Z zespołu odszedł dotychczasowy basista Brent Young, na jego miejsce przyjęto Paolo Gregoletto, który udzielał się wcześniej w formacji Metal Militia. Tak wiec z nowym basista Trivium przystąpiło do nagrywania płyty już w barwach Roadrunner Records.

"Ascendancy" wychodzi w 2005 roku. Zdaniem wielu krytyków album fenomenalny. Zespół zbiera pozytywne opinie i recenzje od tak cenionych magazynów jak: Revolver, Metal Hammer, Rock Sound, czy Kerrang. To także świetny czas ze względu na koncerty. Trivium zagrał przed takimi gwiazdami jak: Machine Head, Iced Earth, Killswitch Engage, Fear Factory, Arch Enemy, Children Of Bodom. Na początku 2006 roku byli głównym supportem In Flames. Dla tak młodego wówczas zespołu było to nie lada wyróżnienie.

W 2006 roku wychodzi najbardziej kontrowersyjny krążek formacji. "The Crusade" wywołał dość spora burzę. Jedni zarzucali formacji, że podąża w stronę komercji, drudzy twierdzili, że zespół zrobił duży krok na przód tzn. odciął się trochę od metalcore'a, a ruszył ku klasyce thrash metalu. Album okazał się sukcesem a zespół pojechał w trasę z legenda heavy metalu - Iron Maiden. Chłopaki postawili sobie za cel bycie zespołem koncertowym i w pełni ten cel zrealizowali. Liczne trasy koncertowe sprawiły, że Metal Hammer wybrał ich najlepiej koncertującym zespołem 2006 roku. Tego roku przypadało tez 20-lecie ukazania się słynnego dzieła Metalliki "Master Of Puppets". Z tej okazji Kerrang przygotował płytę z coverami wszystkich utworów z tego albumu wykonanych przez rożne zespoły m.in. Trivium. W hołdzie Metallice zespół nagrał utwór tytułowy - "Master Of Puppets".

Rok 2008 to kolejna płyta, tym razem zatytułowana "Shogun". Producentem albumu został Nick Raskulinecz, a nie współpracujący z nimi od początku Jason Suecof. Zespół swoja decyzje tłumaczył tym, że chciał wnieść trochę świeżości do procesu tworzenia i tym, że podobało im się, co Nick zrobił z płytą Foo Fighters "In Your Honor". Wybrano tez dość specyficzne miejsce na nagranie materiału. Otóż album został zarejestrowany w słynącym z muzyki country Nashville. "Shogun" to jak zwykle popis umiejętności muzyków: solidne riffy, porywające solówki i coraz lepszy warsztat wokalny Heafy'ego. Zespół wyruszył w trasę jako jedna z gwiazd "Unholy Alliance Chapter III" i znowu dane mu było grac z legenda, tym razem był to Slayer.

W 2009 roku nowym perkusistą został Nick Augusto. W roku 2011 ukazała się kolejna płyta zespołu Trivium, która otrzymała tytuł "In Waves". Rok 2013 to premiera płyty, którą opatrzono tytułem "Vengeance Falls". Rok później zespół opuścił perkusista Nick Augusto, a jego zastępstwem został Mat Madiro, który po roku odszedł z zespołu.

W 2017 roku ogłoszono, iż nowym perkusistą został Alex Bent i zespół w tym składzie nagrał płytę o tytule "The Sin and the Sentence". Trzy lata później na sklepowe półki trafił album "What the Dead Men Say". A już rok później do sklepów trafiła płyta "In the Court of the Dragon".


Bio: Jowa


  DYSKOGRAFIA:

2003 - Ember To Inferno
2005 - Ascendancy
2006 - The Crusade
2008 - Shogun
2011 - In Waves
2013 - Vengeance Falls
2015 - Silence in the Snow
2017 - The Sin and the Sentence
2020 - What the Dead Men Say
2021 - In the Court of the DragonMatt Heafy - wokal/gitara
Corey Beaulieu - gitara
Paolo Gregoletto - bas
Alex Bent - perkusja

 In the Court of the Dragon


What the Dead Men Say


The Sin and the Sentence


Silence in the Snow


Vengeance Falls


In Waves


Shogun
*


The Crusade


Ascendancy


Ember To Inferno© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!