Strona oficjalna

 


# Styl:
Thrash Metal


# Rok założenia: 2001


# Kraj: Polska


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 14.11.2023 r.
 Virgin Snatch powstał w 2001 roku, stając się muzyczną alternatywą dla wiecznie "próbującego", choć już legendarnego w Krakowie, zespołu Death Sea. Dlaczego? Podstawowy trzon Death Sea to gitarzysta Grysik (Grzegorz Bryła) i wokalny Zielony (Łukasz Zieliński). Obaj panowie zasilają Virgin Snatch właśnie. Przez Virgin Snatch przewinęło się mnóstwo znanych muzyków, między innymi basista Paweł Mąciwoda (Walk Away i tysiące innych projektów muzycznych w kraju) który obecnie zasila Scorpions!!!

Początki zespołu to zarejestrowanie kilku utworów demo w czerwcu 2002 roku ale skład Virgin Snatch krystalizuję się dopiero na początku 2003 roku. Basistą grupy zostaje Titus (Acid Drinkers), gitarę obsługuje Grysik (Death Sea, Anal Stench), za wokale odpowiada Zielony (Death Sea, Anal Stench) a bębny to działka jednego z założycieli grupy - Jacka (Złe Psy, ex Marek Piekarczyk Band).

W tak ugruntowanym składzie zespół rozpoczyna właściwe prace nad materiałem, który ostatecznie wychodzi na światło dzienne 6 grudnia 2003 roku. Płyta nagrana w Krakowskim Lynx Studio jest pełna gości, między innymi: Jacek Hiro (Sceptic), Yanuary (Thy Disease) i Jaro.Slav (Lux Occulta). Muzyka to nowoczesny thrash metal. Właściwy debiut sceniczny Virgin Snatch to koncert w Krakowskiej Hali Wisły, gdzie zespół gra przed Rage i Helloween.

W 2004 roku Jacek Hiro na stałe obejmuje rolę drugiego gitarzysty. W takim składzie zespół gra szereg koncertów między innymi w Warszawskiej Proximie, supportując amerykański Anthrax. Chcąc udowodnić że Virgin Snatch jest zespołem z krwi i kości metalowym, grupa nagrywa drugi album, zatytułowany "Art Of Lying". Materiał jest dużo bardziej brutalny, z mnóstwem solówek, growli i krzyków, okraszony thrash/death metalowymi riffami i nawałnicą uderzeń perkusisty. Całość nagrana w studiu Hertz pod okiem braci Wiesławskich (Vader, Trauma) uderza mięsistym brzmieniem na bardzo wysokim poziomie. "Art Of Lying" to obowiązek dla fanów amerykańskiej szkoły thrash metalu - Testament, Exodus, Overkill. Dla Virgin Snatch to właśnie ta płyta jest właściwym debiutem, który określa styl muzyczny zespołu. Premiera płyty w ekskluzywnym digipaku, bardzo pochlebne recenzje i przygotowywana trasa koncertowa bardzo dobrze rokują dla przyszłości Virgin Snatch...

Rok 2006 to trasa koncertowa u boku Behemoth (oraz Hermh i Corruption). Zakończona dużym sukcesem i pełnymi salami na koncertach. Bardzo ciepło przyjmowany zespół tylko potwierdził swoje zaangażowanie w budowanie metalowej sceny i szeroko pojętego udergroundu. Chwilę potem wspaniały (DZIĘKI WAM - MANIACS!!!) występ na Przystanku Woodstock 2006 dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności oraz koncert w ramach Hunter Fest 2006 w Szczytnie. Chwilo trwaj... W końcu nowa płyta o wymownym tytule "In The Name Of Blood" (20.11.2006). Ten long jest bardzo ważny dla nas ale skierowany jest przede wszystkim do Was bo tylko razem możemy tworzyć metalową scenę. Góra i dół, scena i podłoga, zespół i publika!

W 2008 roku premierę ma 4 studyjny album naszych thrash metalowców. Krążek zatytułowany "Act Of Grace" zebrał bardzo pochlebne recenzje.

W 2013 roku szeregi Virgin Snatch opuścił gitarzysta Jacek Hiro. W jego miejsce do składu dołączył Paweł Pasek. Kolejna zmiana nastąpiła za bębnami: z zespołu odszedł Kuba Kogut, a powrócił Jacko.

W marcu 2014 roku swoją premierę ma piaty studyjny album Virgin Snatch, który opatrzono tytułem "We Serve No One".

Cztery lata później swoją premierę ma płyta "Vote Is A Bullet". Na krążek trafiła kompozycja "G.A.W.R.O.N.Y" zaśpiewana w całości w naszym języku. Na początku 2019 roku zespół ponownie opuszcza perkusista Jacko, a jego następcą jest Icanraz, grający z Aniołem w Corruption, któy jeszcze w tym samym roku zostaje zastąpiony przez Daniela Rutkowskiego.


Bio: Gumbyy


  DYSKOGRAFIA:

2003 - S.U.C.K.
2005 - Art Of Lying
2007 - In The Name Of Blood
2008 - Act Of Grace
2014 - We Serve No One
2018 - Vote Is A BulletŁukasz "Zielony" Zieliński - wokal
Grzegorz "Grysik" Bryła - gitara
Paweł Pasek - gitara
Anioł - bas
Daniel Rutkowski - perkusja

 © https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!