Strona oficjalna

 


# Styl:
Progressive Metal


# Rok założenia: 2003


# Kraj: Polska


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 05.07.2023 r.
 Division By Zero to formacja stworzona przez artystów dla których muzyka stała się częścią ich życia. Droga do powstania Division by Zero była długa i kręta, poszczególni członkowie zespołu grywali ze sobą w różnych zespołach i w różnych kombinacjach: Leszek Trela wraz z Michałem Wieczorkiem założyli swój pierwszy zespół o nazwie Abnormal Fiction, po rozpadzie bandu Leszek wraz z Patrykiem Kumórem założyli zespół o nazwie Hollow, natomiast Michał Wieczorek wszedł w skład grupy o nazwie Bronx w której grał już Mariusz Prętkiewicz. W marcu 2003 roku cała czwórka powołała do życia zupełnie nowy zespół, Division By Zero. Nazwa ta ma charakter symboliczny.

Division by Zero to zdolność do pokazywania myśli za pomocą dźwięków i podziałów, które teoretycznie są błędne i niemożliwe do zrealizowania. Nazwa ta odnosi się też bezpośrednio do gatunku muzycznego, prezentowanego przez grupę, a jest nim progresywny rock-metal.

Początkowo aranżacje utworów miały charakter instrumentalny, gdyż z rozmaitych powodów zespół nie potrafił znaleźć odpowiedniej osoby na miejsce wokalisty. W tym czasie zespół zarejestrował swój pierwszy promocyjny krążek pt. "Code of Soul". Dopiero w lutym 2005 roku, po dwóch latach poszukiwań, w szeregi Division By Zero wstąpił Sławek Wierny. Gdy utwory nabrały ostatecznego kształtu, członkowie zespołu postanowili zarejestrować nowy materiał w studiu nagraniowym MAQ Records. Demo promocyjne "Out Of Body Experience" miało stać się przedsmakiem tego, co Division By Zero ma do zaoferowania. W grupie duży nacisk kładzie się na odpowiednie proporcje pomiędzy energią uwalnianą przez ciężkie gitarowe riffy, a klimatem tworzonym przez instrumenty perkusyjne, klawiszowe, bas oraz wokal.

Zostało wysłanych około 100 płyt do różnych zakątków świata, zespół zebrał bardzo dużo pochlebnych recenzji m.in w Argentynie zajął 3 miejsce w portalu ENCRUCJADA, udzielił wywiadu dla studenckiego radia EGIDA. Od wypuszczenia krążka "Out Of Body Experience" o zespole możemy przeczytać w wielu cenionych portalach internetowych takich jak Interia.pl, Independent.pl itd.

W listopadzie 2006 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią fonograficzną Insanity Records. W między czasie z rozmaitych przyczyn z zespołu odchodzi klawiszowiec Patryk Kumór, a na jego miejsce w grudniu 2006 roku wskakuje Robert Gajgier.

W tym składzie grupa ostro pracuje nad pełnometrażowym materiałem do debiutanckiej płyty pt. "Tyranny Of Therapy", który 1 marca 2007 roku będzie zarejestrowany w olkuskim studiu ZED.

Okładkę na nową płytę zaprojektował Mattias Noren, którego prace zdobią albumy takich zespołów jak Evergrey, Derek Sherinian czy Ayreon. Wydanie płyty przewidziane jest na drugą połowę kwietnia tego roku.

W 2008 roku basista Michał Wieczorek opuszcza zespół, a na jego miejsce wybrano Macieja Foryta. W tym samym roku również zostaje rozwiązana współpraca z wytwórnią Insanity Records.

W 2009 roku zespół koncentruje się na tworzeniu nowego materiału w wyniku czego w Studio 78 w Knurowie nagrywa ścieżki na drugą płytę. Miksem i masteringiem zajmuje się ponownie Tomasz Zalewski w Studio ZED. Zespół daje kilka istotnych koncertów, w tym jako gość zespołu Riverside na trasie "Anno Domini High Definition Tour 2009".

Na początku 2010 roku zespół nawiązuje współpracę z wytwórnią ProgTeam pod wodzą Piotra "Mitloffa" Kozieradzkiego, która owocuje wydaniem krążka "Independent Harmony", którego premiera miała miejsce 5 kwietnia. Lata 2011 i 2012 to zmiany w składzie Division By Zero i nowymi członkami zespołu zostają: wokalistka Magda Kostecka, basista Piotr Wierzba i klawiszowiec Kamil Fruk. A rok później zespół zawiesza swoją działalność.

W 2017 zespół powraca do żywych w składzie: Sławek Wierny - wokal, Michał Wieczorek - bas, Leszek Trela - gitara, Joanna Koszewska - klawisze i Mariusz Prętkiewicz - perkusja.


Bio: Division By Zero


  DYSKOGRAFIA:

2007 - Tyranny Of Therapy
2010 - Independent HarmonySławek Wierny - wokal
Michał Wieczorek - bas
Leszek Trela - gitara
Joanna Koszewska - klawisze
Mariusz Prętkiewicz - perkusja

 Independent Harmony


Tyranny Of Therapy© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!