Strona oficjalna

 


# Styl:
Progressive Metal


# Rok założenia: 1999


# Kraj: Polska


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 15.09.2023 r.
 NeWBReeD powstał w listopadzie 1999 roku z inicjatywy Tomasza Wołoncieja (gitara/wokal) oraz Stanisława Wołoncieja (perkusja). Skład dopełnił Paweł Gawłowski (bas). Zespół grał lokalne koncerty i po roku nagrał pierwsze demo "Solitary". To nagranie umożliwiło granie większej ilości koncertów i uzyskanie pierwszych publikacji w mediach.

Po kolejnych 10 miesiącach rolę basisty przejął Andrzej Czul. Do składu dołączył także jego brat Tomek, który został drugim gitarzystą. Po kilku występach zespół nagrał materiał zatytułowany "The NeW Way Of Human Existence". Na początku 2002 roku materiał ten został wydany na kasetowym splicie przez warszawską wytwórnię Apocalypse Productions. NeWBReeD zbierał dobre noty w prasie i zagrał dużą ilość koncertów (m.in. występując na BRUTAL SUGRGEONS TOUR 2002).

W 2003 roku zespół nagrał kolejny materiał zatytułowany "Lost". Nowy CD zbierał świetne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą. W latach 2003/2004 kwartet jedzie w trasy - LOST KILLING SCREAM TOUR, LOST KILLING SCREAM TOUR II, bierze udział w trasie SOUTHERN EXPLOTION TOUR oraz wielu pojedynczych koncertach. W kwietniu 2004 roku Tomasz Czul zostaje zastąpiony przez Piotra Białkowskiego.

Pod koniec 2004 roku zespół zaczyna nagrywanie nowego materiału "If I Were The Rain". Na początku 2005 album jest gotowy. Zaraz po ukończeniu nagrań płyty zespół rozpoczyna rozmowy z wydawcami. W międzyczasie młoda wytwórnia Metalrulez Prod. z Częstochowy wydaje re-edycję płytki "Lost" wzbogaconą o dwa bonusowe nagrania.

Po wielu miesiącach NeWBReeD podpisuje umowę z firmą Foreshadow Productions specjalizującą się w wydawaniu muzyki eksperymentalnej. Album zostaje wypuszczony 17 października 2005.

W roku 2006 NeWBReeD jedzie w trasę AWAKING ON THE PATH OF RAIN TOUR 2006. Kompletuje także materiał na nowe nagranie. Niedługo po ukończeniu nagrań zespół opuszcza Piotr Białkowski, który zostaje zastąpiony przez Szymona Fiuka.

W styczniu 2007 NeWBReeD podpisuje umowę z firmą Insanity Records na wydanie najnowszego albumu grupy "Child Of The Sun".

Rok 2009 to DVD zatytułowane "Live In Rudeboy", oraz nowy basista, którym został Jarosław Gacek.

Rok 2011 przynosi trzecią studyjną płytę, która otrzymała prosty tytuł "NewBreed". A w 2015 roku nowym basistą został Adam Semla

Na kolejną płytę fani zespołu musieli poczekać aż do 2018 roku, gdy swoją premierę miał album "Law".


Bio: NewBReeD


  DYSKOGRAFIA:

2005 - If I Were The Rain
2007 - Child Of The Sun
2011 - NewBreed
2018 - LawTomasz Wołonciej - gitara, wokal
Szymon Fiuk - gitara
Adam Semla - bas
Stanisław Wołonciej - perkusja

 Law


NewBreed


Child Of The Sun


If I Were The Rain© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!