Strona oficjalna

 


# Styl:
Melodic Metal


# Rok założenia: 1999


# Kraj: Włochy


# Status: Niektywny


# Data aktualizacji: 27.09.2023 r.
 Luca Turilli jest jedną z najbarwniejszych postaci obecnej sceny metalowej. Poprzez osiągnięcia jako gitarzysta i kompozytor swego macierzystego zespołu Rhapsody i solowe projekty zdobył on serce wielu fanów na całym świecie, którzy lubują się w melodycznych, orkiestralnych i epickich rytmach. Jego wydawnictwa należą do jednych z najlepiej sprzedających się na rynku muzycznym i osiągają wysokie notowania na listach muzycznych. Koncerty cieszą się wielkim zainteresowaniem, zaliczane są do wydarzeń o charakterystycznym klimacie.

Luca urodził się 5 Marca 1972 w Trieste we Włoszech. Z pewnością talent muzyczny odziedziczył po ojcu, który występował jako wiolonczelista w orkiestrze, ale i nie tylko. Był jednym słowem niezależnym, solowym muzykiem. Luca zanim nauczył, a raczej zainteresował się grą na gitarze, w wieku 14 lat zaczął swoją przygodę z muzyką ucząc się gry na flecie, a później na pianinie. Wszechstronny talent i muzyczne aspiracje sprawiają, że jest on postrzegany, w dzisiejszych czasach, jako genialny muzyk i kompozytor. Warto wspomnieć, że to on wraz z Alexem Staropolim piszą utwory Rhapsody.

W 1993 pan Turilli założył grupę muzyczną Thundercross, która później (po jakichś dwóch latach) przekształciła się w znaną nam dziś dobrze Rhapsody, dzięki której zdobył ogromny międzynarodowy sukces i rozgłos. W tym roku do jakże bogatej dyskografii dołączył świeżo wydany album "Symphony Of Enchanted Lands part 2: The Dark Secret". Dorobek grupy jest imponujący.

1997 "Legendary Tales"
1998 "Symphony Of Enchanted Lands"
2000 "Dawn Of Victory"
2001 "Rain Of A Thousand Flames" (mini album)
2002 "Power Of The Dragonflame"
2004 "Symphony Of Enchanted Lands part 2: The Dark Secret"

Pierwsze solowe wydawnictwo pojawiło się na rynku we Wrześniu 1999, a był nim rewelacyjny "King Of The Nordic Twilight", poprzedzony wydaniem promującego singla "Ancient Forest of Elves". Debiut w wielkim stylu, płyta przyjęła się wyśmienicie. Nie było czuć "powielenia" pomysłów z Rhapsody. Została ona wyprodukowana przez Sascha Paeth oraz Miro (Angra, Kamelot, Rhapsody, Heavens Gate, Virgo itd.) w Gate-Studio oraz Pathway Studio w Wolfsburgu, w Niemczech. Jako, że był to jego pierwszy solowy album, udało mu się zdobyć wsparcie niemieckiego wokalisty Olafa Hayera. Miro zagrał na keyboardzie, podczas gdy część perkusyjna została zagrana przez Roberta Hunecke - Rizzo. Producent, Sascha Paeth, zagrał na basie, jak i na akustycznej oraz elektrycznej gitarze.

W 2002 wydany został singiel "Demonheart", który poprzedzał drugi studyjny album, wydany w tym samym roku pod nazwą "Prophet Of The Last Eclipse". Skład zespołu nie uległ zmianie. Jak wypowiada się sam Luca: "(...)jest on nawet bardziej wszechstronny i zróżnicowany niż debiut "King Of The Nordic Twilight". Zarówno muzycznie, jak i tematycznie, jest umiejscowiony w innym czasie i w innym świecie, co idealnie pasuje do tego, co nazywam "symfonicznym kosmicznym metalem". Oprawą graficzną do obydwu płyt, do której zawsze to pan Turilli przywiązywał wielką wagę, zajął się Marc Klinnert (projektował okładki również dla Gun Barrel, Rhapsody, Axel Rudi Pell itd.).

Historia kariery solowej Włocha nie jest może wielce "rozbudowana", nie ma tutaj żadnych wątków waśni, sporów. Po prostu trwa i gra, to cieszy! Luca przykłada większą wagę do Rhapsody, z którym to święcił już tyle sukcesów, jednak solowe poczynania czynią z niego jeszcze większego kompozytora i gitarzystę światowego formatu. Tworzy on muzykę świeżą, chwytliwą, na wysokim poziomie, jednak zawsze w swoim stylu.


Bio: Świstak


  DYSKOGRAFIA:

1999 - King Of The Nordic Twilight
2002 - Prophet Of The Last Eclipse
2006 - The Infinite Wonders Of CreationLuca Turilli - gitara, klawisze
Olaf Hayer - wokal
Sascha Paeth - bas, gitara akustyczna
Robert Hunecke Rizzo - perkusja, gitara

 The Infinite Wonders Of Creation


Prophet Of The Last Eclipse


King Of The Nordic Twilight© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!