Strona oficjalna

 


# Styl:
Power Metal


# Rok założenia: 1997


# Kraj: Finlandia


# Status: Nieaktywny


# Data aktualizacji: 01.11.2023 r.
 Historia Sinergy rozpoczyna się w sierpniu 1997 roku. Kiedy Kimberly spotkała Jespera Strömblada (In Flames), który grał trasę razem z jej ówczesnym zespołem Dimmu Borgir. Podczas trasy doszli do wniosku, że mogli by założyć razem jakiś "side project". Jednak nie nagrali razem nic, ponieważ mieli za dużo zajęć w swoich macierzystych grupach.

Kimberly odeszła z Dimmu Borgir, i zdecydowała się pojechać do Szwecji i przekształcić "side procject" w normalny zespół. Do grupy dołączyli Alexi Laiho - gitara, Sharlee D'Angelo - bass i Ronny Milianowicz - perkusja. Po uzupełnieniu składu zespół wszedł do studia Fredman i zarejestrował debiutancki album "Beware The Heavens" między październikiem a listopadem 1998 roku. Na początku 1999 roku Kimberly przeprowadziła się do Finlandii. Niemożliwe stało się pisanie razem muzyki ponieważ trzech członków mieszkało w Szwecji. Kimberly postanowiła znaleźć muzyków mieszkających w Finlandii.

"Beware The Heavens" zostało wydane w czerwcu 1999 roku. Zaraz po wydaniu debiutu grupa wyruszyła w pierwszą trasę po Japonii. Po zakończeniu trasy Kimberly wraz z Alexem znaleźli nowych muzyków Roope Latvala - gitara rytmiczna, Marco Hietala - bas i dodatkowe wokale i Tommi Lillman - perkusja. Kimberly i Alex jako jedyni zostali z oryginalnego składu. Reszta trasy grupa zagrała już w nowym składzie.

Kolejny album "To Hell And Back" ukazał się w czerwcu 2000 roku. Był to pierwszy album na którym zagrali nowi członkowie zespołu. Krążek nagrany został w Astia Studios z miksy i mastering zrobiono w znanym fińskim studio Finnvox. Zaraz po wydaniu drugiego krążka grupa ruszyła na trasę promocyjną, dotarła z nowym albumem do większości europejskich krajów w tym do Meksyku.

Wiosną 2001 roku grupa zabrała się za pisanie nowego materiału na kolejny, trzeci album, zatytułowany "Suicide Be My Side". Po trzech miesiącach pisania i zaaranżowania nowych utworów, grupa powtórnie zagościła w studio Fredman i zarejestrowała nowe piosenki. Przez ostatni weekend nagrywania grupa gościła w studio wielu dziennikarzy z różnych czasopism metalowych. Wszyscy byli zadowoleni z nowego szybkiego i mocnego, ciężkiego oblicza Sinergy, każdy z nich wiedział, że szykuje się najlepszy krążek w karierze zespołu.

Po powrocie do domów grupa rozpoczęła szukanie nowego perkusisty. Po przesłuchaniach do zespołu dołączył Mats Karlsson, który jednak wymiękł przed rozpoczęciem trasy koncertowej. Zespół dalej poszukiwał nowego perkusisty. Po trzech tygodniach prób i przesłuchań Janne Parviainen dołączył do grupy.

Po kilku latach milczenia Sinergy wreszcie zapowiada nowy album. Krążek ma mieć swoją premierę w 2006 roku. Czy tak będzie? Zobaczymy.

Bio: Krzysiek


  DYSKOGRAFIA:

1999 - Beware The Heavens
2000 - To Hell And Back
2002 - Suicide By My Side
Kimberly Goss - wokal
Alexi Laiho - gitara
Roope Latvala - gitara
Lauri Porra - bas
Janne Parviainen - perkusja

 Suicide By My Side


To Hell And Back


Beware The Heavens© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!