Strona oficjalna

 


# Styl:
Heavy Metal


# Rok założenia: 1993


# Kraj: Australia


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 20.10.2023 r.
 Pegazus pochodzi z Australii, ich muzyka to połączenie stylów Manowar i Judas Priest. Zespół został założony w 1993 roku przez braci Stoj (Jonny i Robbie), po krótkim czasie dołączył do nich wokalista Justin Fleming, a na początku 1994 roku skład uzupełnił się o basistę w osobie Davea Kinga.

Po kilku miesiącach grania zespół wszedł do studia i zarejestrował materiał na debiutancki album zatytułowany po prostu "Pegazus". Materiał ten jednak nigdy nie doczekał się światowej premiery. Był wydawany przez zespół własnym sumptem.

Latem 1995 roku wokalista Justin opuścił zespół i na jego miejsce przyszedł Dany Cecati, właściciel najdłuższych włosów na metalowej scenie. W 1997 roku grupa pracowała nad swoim drugim albumem. Rok później Pegazus podpisał kontrakt z Nuclear Blast.

Niemiecka firma wydała na całym świecie drugi album formacji zatytułowany "Wings Of Destiny". Wcześniej krążek ukazał się tylko w Australii. Zespół zagrał na dwóch prestiżowych festiwalach Wacken Open Air i Rock Hard Festival, pojechał także na trasę "Templar Crusade Tour" z HammerFall, Primal Fear i Labyrinth.

Pod koniec 1998 roku odszedł Dave King, a jego miejsce zajął Cory Betts. 1999 rok to praca nad trzecim albumem, który został wydany w listopadzie 99 roku. Na początku 2000 roku zespół opuszcza Dany Cecati, a na jego miejsce zespół znajduje Roba Thompsona.

Już z nim muzycy nagrywają kolejny krążek zatytułowany "The Headless Horsemen". Potem dość często grają koncerty w rodzimym Sydney. Jeden z owych koncertów zostaje zarejestrowany na potrzeby płyty koncertowej, która ukazuje się w 2003 roku. "Live! Thunder Down Under" bo o niej mowa to czysty żywioł, koncertowy brud i brak jakiejkolwiek obróbki dźwięku.

Po wydaniu koncertówki Pegazus przycicha, kontuzji ręki doznaje Robbie Stoj. Zastępuje go Ange "Vuggs" Sotiro. Także na stanowisku basisty zameldował się nowy muzyk, znany z Black Majesty Joe Fata. Już z nowymi ludźmi grupa pracuje obecnie nad nowym krążkiem, który planowany jest na początku 2007 roku.

Nowa płyta studyjna otrzymała tytuł "In Metal We Trust" i ukazała się dopiero w 2011 roku. Kolejna lata to personalna karuzela w zespole. W 2013 roku zespół opuścił wokalista Justin Fleming, a jego następcą został Axel Winter. Rok później nastąpiła zmiana za perkusją - zespół opuścił Ange "Vuggs" Sotiro, a w jego miejsce został zatrudniony Andrew Sharp. Odszedł również basista Cory Betts, a jego miejsce zajmuje Matt Ientile. Do tego wszystkiego nowym wokalistą zostaje Joe Stanley.


Bio: Krzysiek


  DYSKOGRAFIA:

1995 - Pegazus
1997 - Wings Of Destiny
1999 - Breaking The Chains
2002 - The Headless Horseman
2003 - Live! Thunder Down Under
2011 - In Metal We TrustJoe Stanley - Vocals
Johnny Stoj - Guitars
Matt Ientile - Bass
Andrew Sharp - Drums

 In Metal We Trust


Live! Thunder Down Under


The Headless Horseman
*


Breaking The Chains


Wings Of Destiny


Pegazus© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!