Strona oficjalna

 


# Styl:
Melodic Metal


# Rok założenia: 1998


# Kraj: Szwecja


# Status: Nieaktywny


# Data aktualizacji: 27.09.2023 r.
 W roku 1990 założona została kapela Highlander. Jej członkowie nie grali dla pieniędzy i nie myśleli o jakimkolwiek kontrakcie z wytwórnią muzyczną, ważna była muzyka. Zespół istniał do '94 roku. Później członkowie kapeli rozstali się. W tym samym roku jeden z Highlanderowców (Wojtek Lisicki) wraz z Michaelem założyli zespół Luciferion. Grali oni muzykę death metalową. Po roku basista Martin Furangen (wcześniej Highlander) dołączył do Luciferion. Jednak kapela nie przetrwała zbyt długo. Kilku jej członków nie traktowało jej poważnie i w 1997 zespół został rozwiązany.

Wojtek Lisicki zaczął znowu spotykać się z ludźmi z Highlandera i w 1998 roku zespół wznowił działalność (perkusista Christian Nyqvist, basista Martin Furangen i Wojtek Lisicki na gitarze) i zaczął przygotowywać w maksymalnie profesjonalny sposób materiał na nową płytę.

W 1999 zespół rozpoczął poszukiwania wokalisty, zdecydowano się na Daniela Heimana. Wkrótce zespół nagrał swoje dwa pierwsze utwory ("Heart Of Storm" i "Perfect Warrior"). Kapela wysłała egzemplarze promocyjne do kilku wytwórni metalowych, ostatecznie zdecydowano się na Music For Nations. W tym okresie okazało się, że w Niemczech istnieje już kapela o nazwie Highlander. Trzeba, więc było zmienić nazwę zespołu. Uznano, że Lost Horizon najlepiej odzwierciedla nazwę zespołu.

W 2001 roku po długiej pracy w studiu ukazał się debiutancki album "Awekening The World". Zaraz po wydaniu debiutu grupa ochoczo zabrała się do pracy nad nową płytą. W międzyczasie doszło 2 nowych muzyków. Teraz Lost Horizon liczy już 6 członków, w muzyce grupy zaszły pewne zmiany, przede wszystkim kompozycje Szwedów stały się bardziej dojrzałe, lepiej zaaranżowane. Po prostu lepsze. Nowy album zatytułowany "A Flame To The Ground Beneath" przenosi muzykę Lost Horizon w inne wymiary. Tego trzeba posłuchać.

Gdy wydawało się, że Lost Horizon zmierza do podbicia metalowego świata kapela... rozsypała się na dobre. Z kapeli wyleciał m.in. Daniel Heiman, oprócz Lisickiego najważniejsza postać w zespole. Od tego czasu działalność Lost Horizon znacznie osłabła, Wojtek co prawda pisał jakieś numery, kapela nie ma jednak wokalisty. Miejmy nadzieję, że Lisicki i spółka coś jeszcze razem zmajstrują.


Bio: Krzysiek


  DYSKOGRAFIA:

2001 - Awakening The World
2003 - A Flame To The Ground BeneathTranscendental Protagonist (Wojtek Lisicki) - gitara
Cosmic Antagonist (Martin Furängen) - bas
Perspicacious Protector (Attila Publik) - klawisze
Preternatural Transmogrifier (Christian Nyqvist) - perkusja

 © https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!