Strona oficjalna

 


# Styl:
Thrash Metal


# Rok założenia: 1982


# Kraj: Niemcy


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 17.09.2023 r.
 W ciągu wielu lat kariery, Kreator ciągle utrzymuje się na najwyższym miejscu jeżeli chodzi o niemiecką scenę thrash metalu. Ich muzyka jest ciągle brutalna i bezpośrednia i całkowicie autentyczna. Kreator powstał w "Zagłębiu Ruhry", miejscu gdzie klasa pracująca zarabia na chleb pracując w kopalniach, gdzie każdy poranek wygląda tak samo, wszędzie dym i sadza, które otaczają wszystkich dookoła. Wokalista/gitarzysta Mille Petrozza trafił idealnie w gusta wszystkich metalowców, Kreator stał się niemieckim produktem eksportowym. Grupa sprzedała ponad milion albumów na całym świecie. Grała trasy koncertowe we wszystkich państwach, gdzie metal cieszy się popularnością, odwiedziła, Francję, Stany Zjednoczone, Skandynawię, Austrię, Szwajcarię, Hiszpanię, Węgry Polskę, Ruminie, Grecję, Włochy Japonię, Amerykę, Chile, Meksyk, Australię, Brazylię, grała dosłownie wszędzie. Po eksperymentalnych dwóch ostatnich wydawnictwach, lider Kreatora Mille Petrozza zdecydował się na powrót do korzeni, agresywnego, krwistego thrash metalu. Taki właśnie narodził się nowy album Niemców, zatytułowany "Violent Revolution", który zawiera muzykę zarówno, melodyjną jak i agresywną. Jednym słowem thrash metal z krwi i kości.

Mille opisuje "Violent Revolution" tak "... powrót do korzeni, z dzisiejszym doświadczeniem. Nowa wersja starego Kreatora. Mieszanka tego wszystkiego co w naszej muzyce najlepsze". Wszystkie kawałki wypełnione są dźwiękami, które każdy fan Kreator chciał usłyszeć. Szybkie, mocne, ciężkie, cięte gitary, wściekły wokal Mille, czyli wszystko w normalnym porządku.

Tak Mille opisuje wszystkie swoje dzieła:

"Endless Pain" - Typowy debiut. Nie mieliśmy jeszcze wiele pojęcia o nagrywaniu albumów, mieliśmy tylko dwa tygodnie na produkcje całego krążka. Gdy teraz patrzę na ten krążek wydaje mi się, że wtedy włożyliśmy w niego wszystko co naprawdę umieliśmy".

"Pleasure To Kill" - Na tym albumie już mniej więcej wiedzieliśmy czego chcemy, jednak byliśmy pod ogromną presją. Album ten musiał bowiem sprzedać się lepiej, inaczej stracilibyśmy kontrakt. "Pleasure To Kill" jest albumem bardziej progresywnym, znacznie lepszym od debiutu. W naszej muzyce można było usłyszeć inspiracje takimi grupami jak Venom, Possessed czy Celtic Frost.

"Terrible Certainty" - Zaraz po zakończeniu naszej pierwszej trasy weszliśmy do studia i naładowani energią, która jeszcze pozostała po trasie nagraliśmy ten album w bardzo szybkim tempie co niestety trochę słychać.

"Out Of The Dark/Into The Light" - Nasza wytwórnia potrzebowała pieniędzy na kolejną trasę z D.R.I. Więc zwrócili się do nas, czy nie nagramy kilku nowych piosenek, które oni mogliby sprzedać. Tak powstał ten krążek.

"Extreme Aggression" - Nasze albumy sprzedawały się bardzo dobrze. Ludzie zaczęli nas szanować. Ten krążek wyprodukował Randy Burns (Megadeth, Suicidial Tendencies). Na początku chcieliśmy nagrać ten album w Berlinie, ale potem zmieniliśmy zdanie i wybraliśmy studio Burnsa. Musieliśmy lecieć aż do Los Angeles.

"Coma Of Souls" - Ten krążek zawiera dokładnie taką samą muzykę jak poprzednicy. Nasza wytwórnia, nasi fani tego chcieli. "Coma Of Souls" to moim zdaniem naprawdę bardzo dobry krążek. Wszystkie teksty napisaliśmy już w studio. Niektóre kawałki w studio zabrzmiały zupełnie inaczej. Płyta jest może bardziej przebojowa, ale zawiera również sporą dawkę energii.

"Renewal" - Utwory dobre, ale po zmiksowaniu album wyszedł jakiś taki za wolny. Tom Morris, który produkował tę płytę był widocznie za spokojnym facetem dla Kreator.

"Cause For Conflict" - Krążek produkował Vinnie Wojno (Machine Head), wprowadził nas na właściwe tory, na stare czasy thrash metalu. Brzmienie jest bardzo dobre.

"Scenarios Of Violence" - Jest to rodzaj albumu "the best off", zawierający nowe wersje starych utworów, ale w sumie nagranych znacznie lepiej od oryginału.

"Outcast" - Chcieliśmy dodać do naszej muzyki nowe świeże elementy. Kreator 1997 nie brzmiał tak jak w 1985. Trzeba się przyznać, ale używaliśmy przeróżnych efektów, sampli itp.

"Endorama" - Endorama to pogłębienie pomysłów z poprzedniego albumu. Agresywna muzyka ciągle została, lecz została zmniejszona na rzecz melodii. Użyliśmy trochę klawiszy i brzmienie trochę złagodniało.

"Past Life Trauma" - Dla mnie ten krążek jest bardzo udanym albumem the best off, zawiera wiele trudno dostępnych kawałków, zremasterowanych utworów itp.

"Violent Revolution" - Nowy album nie odbiega od tego co graliśmy na starych albumach, po prostu wróciliśmy do agresywnej muzyki z nowym doświadczeniem.

Po znakomitym poprzednim krążku Kreator przygotował dla fanów podwójne wydawnictwo koncertowe. "Live Kreation" to esencja thrash metalu z pod znaku tej kapeli. Zespół rzucił tutaj wszystko to co najlepsze. Wersja DVD pokazuje zespół w trasie i można tam znaleźć urywki z Polski.

W 2005 roku ukazała się kolejna płyta studyjna, która otrzymała tytuł "Enemy Of God". Zespół na dobre powrócił na thrash metalową ścieżkę i zaserwował dobrze przyjętą płytę.

Rok 2008 przyniósł tylko jedno wydawnictwo z logo zespołu. Jest to DVD "At The Pulse Of Kapitulation - Live In East Berlin 1990". Jak łatwo się domyśleć mamy tutaj zapis starego koncertu znanego z VHS "Live In East Berlin" i fragmenty z innej kasety: "Hallucinative Comas". Wersja CD to pełny zapis "Live In East Berlin".

Kolejna studyjna płyta miała swoją premierę w 2009 roku. Nowe dziecko Kreator otrzymało tytuł "Hordes Of Chaos" i jest kontynuacją grania znanego z poprzedniej płyty. Rok 2012 przynosi kolejną płytę studyjną, która otrzymała tytuł "Phantom Antichrist". Kreator dołożył do swojej muzyki sporo melodii, ale to wciąż kawał dobrego grania. Kolejna płyta ukazała się w 2017 roku i otrzymała tytuł "Gods of Violence".

W 2019 roku szeregi Kreatora opuścił basista Christian Giesler (po 24 latach grania!), a w jego miejsce robotę dostał Frédéric Leclercq. Rok później wypuszczono koncertówkę "London Apocalypticon - Live at the Roundhouse" - jest to zapis londyńskiego koncertu z 16 listopada 2018 roku.

Rok 2022 przynosi płytę studyjną, która otrzymała tytuł "Hate über alles" i na sklepowe półki trafiła 3 czerwca.


Bio: Krzysiek


  DYSKOGRAFIA:

1985 - Endless Pain
1986 - Pleasure To Kill
1987 - Terrible Certainty
1989 - Extreme Aggression
1990 - Coma Of Souls
1992 - Renewal
1995 - Cause For Conflict
1996 - Scenarios Of Violence
1997 - Outcast
1999 - Endorama
2001 - Violent Revolution
2003 - Live Kreation [Live]
2005 - Enemy Of God
2008 - At The Pulse Of Kapitulation [Live]
2009 - Hordes Of Chaos
2012 - Phantom Antichrist
2017 - Gods of Violence
2020 - London Apocalypticon - Live at the Roundhouse
2022 - Hate über allesMiland "Mille" Petrozza - wokal, gitara
Sami Yli-Sirniö - gitara
Frédéric Leclercq - bas
Jurgen "Ventor" Reil - perkusja

 Hate über alles


Under the Guillotine
*


London Apocalypticon - Live at the Roundhouse
*


Gods Of Violence
*


Phantom Antichrist
*


Terror Prevails - Live At Rock Hard Festival


Hordes Of Chaos
*


At The Pulse Of Kapitulation
*


Enemy Of God
*


Live Kreation
*


Violent Revolution
*


Endorama


Outcast


Scenarios Of Violence


Cause For Conflict


Renewal


Coma Of Souls
*


Extreme Aggression
*


Terrible Certainty


Pleasure To Kill


Endless Pain© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!