Strona oficjalna

 


# Styl:
Heavy Metal


# Rok założenia: 1991


# Kraj: Brazylia


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 29.06.2023 r.
 Wokalista Edu Falaschi, perkusista Aquiles Priester, i basista Felipe Andreoli dołączyli do założycieli Angry, gitarzystów Kiko Loureiro i Rafael Bittencourt uzupełniając tym samym skład zespołu.

Esencja muzyki, którą wypracowała Angra przyniosła jej ogromny sukces na całym świecie. Słuchacze doceniają mocne gitary, wpadające w ucho riffy i zapadające w pamięć solówki. Znakomite wokale. Talent muzyków, którzy potrafili połączyć tak odległe od siebie style, klasyczny heavy metal, muzykę klasyczną a nawet tradycyjną brazylijską muzykę ludową.

Kiko Loureiro i Rafael Bittencourt założyli zespół w 1991 roku. Obaj byli renomowanymi instrumentalistami w Brazylii, to od nich pozostali członkowie uczyli się doświadczenia, umiejętności przetrwania na trasach koncertowych.

Nowym wokalistą Angry jest 28 letni Edu Falaschi. Zastąpił on Andre Mathosa, wieloletniego wokalistę grupy, zna bardzo dobrze pozostałych członków zespołu. Edu profesjonalnie zajmuje się śpiewaniem od 1992 roku, w tym roku nagrał swój pierwszy album z zespołem Mitrium. W 1994 starał się o posadę wokalisty w Iron Maiden po odejsciu Bruce'a Dickinson'a. Dostał się do finału, jednak członkowie Maiden jak wiemy wybrali Blaze'a Bayley'a. Zarejestrował dwa MiniCD z grupą Symbols. Falaschi inspiruje się klasycznym heavy metalem, zespołami takimi jak Iron Maiden, Scorpions i Dio. Przez kilka lat śpiewania wykształcił własny styl śpiewania. Melodyjny ale zarazem mocny głos. Dzisiaj jest jednym z najlepszych brazylijskich wokalistów.

Aquiles Priester nowy perkusista Angry urodził się w Południowej Afryce 25 czerwca 1971 roku. Mieszka w Brazylii od 5 lat. 1985 to przełomowy moment w jego życiu, wtedy to pokochał muzykę będąc na osławionym festiwalu Rock In Rio, który ma ogromny wpływ na kształt brazylijskiej sceny do dziś. Inspiruje go klasyczny heavy metal, grał w bardzo wielu zespołach pochodzących z miasta, w którym mieszka - Porto Alegre. Na poważnie zajął się muzyką kiedy dołączył do miejscowej grupy Hangar, jako ciekawostkę można dodać, że grał w 1998 z Hangar jako support dla Angry. W tym samym roku Priester został zaproszony do nagrania partii bębnów na solowy album Paul'a Di'Anno. Wystąpiło na nim jeszcze kilku innych brazylijskich muzyków. Wielkie doświadczenie, wielki talent, czyni z niego znakomitego perkusitę.

Nowy basista Felipe Andreoli urodził się w Sao Paulo 7 marca 1980 roku. Zaczął grać na gitarze akustycznej w wieku 12 lat. Rok później pod wpływem płyt Metallicy i Megadeath chcwycił za gitarę basową. Przez lata 1993-1997 grał w wielu miejscowych kapelach, grających w większości covery innych zespołów. Pierwszą płytę nagrał z zespołem Metris w 1997 roku. W 1999 roku dołączył do grupy Karma z którym zarejestrował pierwszą w pełni profesjonalną płytę. Podobnie jak Priester zagrał na płycie "Nomad" Paul'a Di'Anno. Zagrał również w trasie promującej ten album. Jako idoli wymienia Billy'ego Sheehan'a i Jaco Pastorius'a.

1991 - w tym roku powstał zespól Angra. Założyli go gitarzysta Rafael Bittencourt i perkusista Marco Antunes. Skład uzupełnili wokalista André Matos, basista Luís Mariutti i gitarzysta Kiko Loureiro.

1992 - ukazuje się pierwsze demo, które otrzymało tytuł "Reaching Horizons". Nowym perkusistą został Alex Holzwarth.

1993 - zespół nagrywa debiut zatytułowany "Angels Cry", a zespół opuszcza perkusista Alex Holzwarth, a w jego miejsce zostaje zaangażowany Ricardo Confessori.

1996 - ukazuje się druga studyjna płyta zatytułowana "Holy Land".

1998 - do sklepów trafia kolejny, trzeci już album studyjny, który otrzymał tytuł "Fireworks"

2000 - w zespole dochodzi do rozłamu i w jego efekcie odeszło trzech muzyków.

2001 - zespół nagrywa płytę "Rebirth" w składzie: Edu Falaschi (wokal), Kiko Loureiro (gitara), Rafael Bittencourt (gitara), Felipe Andreoli (bas) i Aquiles Priester (perkusja).

2004 - ukazuje się koncept album "Temple Of Shadows"

2006 - kolejny album studyjny, który otrzymał tytuł "Aurora Consurgens". Płyta nie jest koncept albumem, ale jej teksty i okładka nawiązuje do średniowiecznego tekstu przypisywanego niegdyś Tomaszowi z Akwinu.

2010 - premiera płyty "Aqua".

2010 - po 11 wspólnych latach zespół opuszcza wokalista Eduardo Falaschi.

2012 - nowym głosem zespołu Angra został Fabio Lione, znany m.in. z Rhapsody

2014 - zespół opuszcza (po raz drugi w historii) perkusista Ricardo Confessori, a jego miejsce zajmuje Bruno Valverde.

2014 - premiera płyty zatytułowanej "Secret Garden".

2015 - zespół opuszcza Kiko Loureiro, który zasila Megadeth. A w jego miejsce pojawia się Marcelo Barbosa

2018 - premiera płyty "Ømni".

2021 - na sklepowe półki trafiła koncertówka "Ømni Live". Jest to zapis koncertu z 2018 roku, który odbył się w Tom Brasil, Sao Paulo.


Bio: Krzysiek


  DYSKOGRAFIA:

1993 - Angels Cry
1996 - Holy Land
1998 - Fireworks
2001 - Rebirth
2002 - Hunters And Prey
2003 - Live In Sao Paulo
2004 - Temple Of Shadows
2006 - Aurora Consurgens
2010 - Aqua
2014 - Secret Garden
2018 - Ømni
2021 - Ømni LiveFabio Lione - wokal
Marcelo Barbosa - gitara
Rafael Bittencourt - gitara
Felipe Andreoli - bas
Bruno Valverde - perkusja

 Ømni Live


Ømni


Secret Garden


Aqua
*


Aurora Consurgens
*


Temple Of Shadows
*


Live In Sao Paulo


Hunters And Prey


Rebirth


Fireworks


Holy Land


Angels Cry© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!