»» Doogie White z trasą po Polsce


Prawdziwa legenda światowego rocka, Doogie White ponownie odwiedza Polskę na swojej wrześniowej trasie wraz z zespołem Polish Chapter. Doogie White to legendarny "głos" najwybitniejszych gitarzystów świata oraz absolutnie niezwykła postać, na rockowej estradzie. Szkocki wokalista nagrał m.in. ostatnią studyjną płytę z legendarnym zespołem Rainbow Ritchiego Blackmore'a zatytułowaną "Stranger In Us All", popartą paroletnią światową trasą.

Z początkiem millenium dołączył do wirtuoza Yngwie Malmsteena i jego Rising Force, z którym nagrał dwa albumy oraz koncertował intensywnie przez siedem następnych lat. Później dzieje losów związały go z Michaelem Schenkerem, legendarnym gitarzystą Scorpions oraz UFO. Kolaboracja zaowocowała dwoma studyjnymi oraz koncertowymi albumami z Michael Schenker's Temple of Rock oraz była kontynuowana w kolejnych odsłonach solowej twórczości Schenkera. W jego muzyczną biografię wpisuje się koncertowanie z absolutnymi ikonami, m.in. Jonem Lordem (Deep Purple), gdzie wykonywał legendarne partie wokalne podczas koncertów z serii "Concerto for Group and Orchestra". White jest jednym z najbardziej zapracowanych wokalistów rockowych. Obecnie występuje ze słynnym Alcatrazz, w którym grali tacy giganci jak Steve Vai, wspomniany już Yngwie Malmsteen oraz były wokalista Rainbow Graham Bonnet.

W 2020 roku nagrał z polskim gitarzystą Bartoszem "Bratkiem" Wójcikiem utwory "The Machine" oraz "All I've Known", które znalazły się na albumie solowym "Bratka" ("The Book Of Life").

Bilety można nabyć tutaj.
  Dodał: Gumbyy [ 10-06-2024 | 12:42 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!