»» Kto zagra przed Armored Saint?


W niedzielę 28 lipca w Goleniowie na pierwszym koncercie w Polsce pojawi się amerykańska grupa Armored Saint. Właśnie dowiedzieliśmy się kto wystąpi przed tą amerykańską legendą metalu: rolę suportu pełnić będzie niemiecka grupa Firmament. Formacja założona została w 2021 roku i prezentują muzyką spod znaku hard rocka/heavy metalu. Na koncie posiada debiutancki album - "We Don't Rise We Just Fall" - wydany w zeszłym roku nakładem Dying Victims Productions.

Wejściówki w cenie 100 zł gotówką kupicie w goleniowskich Kawowych Alternatywach, a w Szczecinie w sklepie muzycznym Rockman oraz w ELYSIUM - Sklep z dobrym piwem. Zamiejscowych uprasza się o rezerwację biletów poprzez wiadomość do Rock Hard Ride Free i odbiór wejściówek na wejściu w dniu koncertu (120 zł gotówką). Koncert Armored Saint w Rampie Kultura organizują dla Was Rock Hard Ride Free, Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich i Goleniowski Dom Kultury.

Założony w 1982 roku i pierwotnie składający się z Johna Busha (śpiew), Davida Pricharda (gitara), Phila Sandovala (gitara), Joeya Very (bas) i Gonzo Sandovala (perkusja) kwintet Armored Saint wydał w 1983 roku dla wytwórni Metal Blade EP-kę składającą się z trzech utworów, po czym podpisał kontrakt z Chrysalis. Grupa nagrała tak niedoceniane wydawnictwa jak "March of the Saint" z 1984 r., "Delirious Nomad" z 1985 r. i "Raising Fear" z 1987 r. i zdobyła fanatyczną rzeszę fanów na swoim lokalnym rynku, ale gdzie indziej nie udało im zdobyć sławy.

Krótko po powrocie do Metal Blade pod koniec lat 80., Armored Saint wydali swój pierwszy album koncertowy "Saints Will Conquer" z 1989 r., ale złe wieści czaiły się tuż za rogiem. U założyciela i gitarzysty Davida Pricharda zdiagnozowano białaczkę i muzyk zmarł w 1990 roku. Grupa kontynuowała działalność z nowicjuszem Jeffem Duncanem w składzie, wydając w 1991 roku "Symbol of Salvation". Jednak rok później zespół zdecydował się zakończyć działalność, kiedy Bush przyjął zaproszenie do dołączenia do nowojorskiego thrash metalowego Anthraxu. Pod koniec lat 90. Armored Saint zdecydował się ponownie zjednoczyć, a Bush pozostał jednocześnie członkiem Anthrax i Armored Saint (Joey Vera również pełnił podwójną funkcję zostając członkiem prog metalowego Fates Warning). Nowozreformowany zespół wydał w 2000 roku zupełnie nową płytę "Revelation", a rok później ukazała się dwupłytowa antologia "Nod to the Old School".

Dekadę później, w 2010 roku, nakładem Metal Blade, zespół wydał swój szósty pełnometrażowy album studyjny "La Raza", a następnie w 2015 roku ukazała się płyta "Win Hands Down". W 2017 roku zespół wydał "Carpe Noctum" - koncertowy longplay zarejestrowany podczas występu zespołu na festiwalu Wacken Open Air 2015, a także w trakcie występu w roli headlinera w niemieckim Aschaffenburgu. W 2020 roku ukazał się ósmy studyjny longplay Armored Saint "Punching the Sky".
  Dodał: Tomek [ 10-06-2024 | 10:43 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!