»» Crowbar zagra przed Hatebreed


W marcu ogłoszono, że na dwóch koncertach pojawi się u nas Hatebreed. To jeden z tych pionierskich składów w kontekście metalcore'u, ale mimo stażu i zasług nie spoczywa na laurach. Hatebreed wciąż oferują ciężkie do granic breakdowny, twardzielskie riffy i maksimum konkretu. Właśnie poznaliśmy zespoły, które pełnić będą rolę suportów podczas nachodzącej trasy: do Hatebreed dołączą Crowbar i Scowl.

Jeśli sludge jest bliski waszemu sercu, na pewno kochacie Crowbar. Jeśli niekoniecznie - istnieje spora szansa, że również kochacie Crowbar. Niezmordowana załoga dowodzona przez Kirka Windsteina (czyli nowoorleańskiego króla riffu) potrafi przemówić do znacznej większości metalowców, niezależnie od estetycznych preferencji. Dlaczego? Dlatego, bo mają to, co w metalu najważniejsze: ciężar. Tony ciężaru. Te kruszące partie gitar, rozdzierające emocje w tekstach i samo gęste oraz bagniste, bez miejsca na słodycze, rozmontowują bez ostrzeżenia.

Pulsująca od blisko kilku lat fala nowego hardcore'u wcale nie maleje, a wszystko dzięki takim składom jak Scowl. Stale energiczna Kat Moss i koledzy łączą bowiem agresję z luzem, nie siedząc wyłącznie w samym hc, ale czerpiąc także z gitarowej klasyki lat 90. Oprócz jadowitych ataków kochają też piosenkowego alt-rocka, pierwotny metalcore czy nawet power pop. Na scenie są nie do pobicia, z płyty i EP-ek również.

Kiedy: czwartek, 20 czerwca 2024 roku.
Gdzie: Transformator, ul. Tęczowa 57, Wrocław.

Kiedy: piątek, 21 czerwca 2024 roku.
Gdzie: 2progi, aleja Niepodległości 36, Poznań.

Bilety: 109 (I pula), 119 (II pula), 130 złotych.
  Dodał: Tomek [ 17-05-2024 | 21:16 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!