»» Nowości od m.in. Tarja, Cavalera, Korpiklaani...


Max i Igor Cavalera postanowili wrócić do swoich korzeni i nagrali na nowo nie tylko pierwszą EP-kę Sepultury, ale także jej debiutancki album. Odświeżone "Bestial Devastation" i "Morbid Visions" ukazały się 14 lipca w barwach Nuclear Blast Records. O premierze przypomina tekstowe wideo do "Troops of Doom".

Cavalera - "Troops of Doom":Siódmy solowy krążek lidera Porcupine Tree nosi tytuł "The Harmony Codex" i ukazał się 29 września z ramienia Spinefarm Records. W nagrywaniu materiału Stevena Wilsona wsparli nie tylko starzy znajomi, ale także Jack Dangers (Meat Beat Manifesto) oraz Sam Fogarino (Interpol). Płytę promuje obecnie klip do "Beautiful Scarecrow".

Steven Wilson - "Beautiful Scarecrow":Trzeci album Killsorrow już dostępny! "Wasteland Chronicles" to post-apokaliptyczny groove metal z pustkowi w swej najlepszej odsłonie! Krążek opowiada o podróży ojca i córki przez niebezpieczne, spalone słońcem tereny w poszukiwaniu jedzenia i wody. Całość promuje klip do "Wasteland Chronicles - Part I - Home Sweet Home".

Killsorrow - "Wasteland Chronicles - Part I - Home Sweet Home":Marek Piekarczyk, Stefan Machel, Paweł Mąciwoda oraz Zbigniew Kraszewski podzielili się ze słuchaczami utworem "Bejbe", który jest zapowiedzią nowych nagrań TSA Dream Team. Numer będzie można usłyszeć na żywo już 2 grudnia 2023 roku w katowickim Spodku, gdzie nie zabraknie kultowych brzmień z ponad 40-letniej historii zespołu.

TSA Dream Team - "Bejbe":Z nowym singlem powróciła również fińska grupa Korpiklaani. Zespół kończy sezon koncertowy w Ameryce Południowej i chyba tęskni za ojczyzną, ponieważ nagrał "Gotta Go Home" - kompozycję w oryginale wykonywaną przez Boney M.. Do utwory powstał teledysk, za który odpowiada Miika Hakala.

Korpiklaani - "Gotta Go Home (Boney M. cover)":Szwedzka grupa Captain Black Beard singlem "Blue Collar Man (Long Nights)" przedstawia odświeżony skład - na wokalu pojawił się bowiem Fredrik Vahlgren. Cover grupy Styx dostępny jest do odsłuchu drogą internetową oraz pochwalić się może klipem autorstwa firmy Reuter Music & Photography.

Captain Black Beard - "Blue Collar Man (Long Nights) (Styx cover)":Cold in Berlin także opublikował nowy singiel. Ciemny, hipnotyczny "Dream One" jest pierwszym utworem grupy od 2019 roku i dziełem dwuletniej pracy. Zapowiada on wydanie EP "The Body is the Wound" w styczniu 2024 roku. Numer dostępny jest na platformach streamingowych oraz doczekał się teledysku.

Cold in Berlin - "Dream One":10 listopada za pośrednictwem earMUSIC możemy cieszyć się nowym albumem Tarji Turunen (ex-Nightwish). "Dark Christmas" jest kontynuacją wydawnictwa "From Spirits and Ghosts (Score for a Dark Christmas)" z 2017 roku. W dzień premiery wydawnictwa dostaliśmy teledysk do "Last Christmas".

Tarja - "Last Christmas (Wham! cover)":Następca wydanego w 2016 roku "Dead to the World" Helmet nosi tytuł "Left" i trafił do sklepów 10 listopada za pośrednictwem earMUSIC. Album składa się z 11 kawałków nagranych przy współpracy z Jimem Kaufmanem i Markiem Renkiem. O premierze przypomina wideo do "Big Shot".

Helmet - "Big Shot":W maju po dłuższej przerwie do życia powróciła niemiecka grupa At Vance. Zespół pracuje właśnie nad nowymi kompozycjami, ale na razie postanowiła udostępnić coś bardziej znanego. Do sieci trafił tekstowe wideo do nowej wersji "Dragonchaser". Oryginał oczywiście znajdziemy na albumie z 2001 roku.

At Vance - "Dragonchaser (2023 version)":Czołowi przedstawiciele nurtu post-rock - Tides from Nebula - pracują nad następcą wydanego w 2019 roku albumu "From Voodoo to Zen". Na krążek jeszcze trochę poczekamy, ale na osłodę otrzymaliśmy nowy singiel. Na najważniejsze platformy streamingowe trafił utwór "The Haunting".

Tides from Nebula - "The Haunting":"Twisting the Knife" to pierwszy singiel duńskiej grupy Vanir zapowiadający nowy krążek. Opowiada o rzezi, którą zgotował król Chrystian II w 1520 roku - w ciągu dwóch dni stracono na jego polecenie niemal 100 osób. Do utworu powstało tekstowe wideo. Siódmy album zespołu pojawi się z kolei w sklepach na początku 2024 roku.

Vanir - "Twisting the Knife":
  Dodał: Tomek [ 13-11-2023 | 21:18 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!