»» Nowości od m.in. Angra, Baroness, Myrkur...


Tuomas Saukkonen w naszym wywiadzie zapowiadał, że w okolicach startu nowej trasy koncertowej może pojawić się coś nowego od Wolfheart i rzeczywiście: do odsłuchu trafił singiel "Iku-Turso". Za miks i mastering odpowiada Saku Moilanen, natomiast teledysk to praca Valtteriego Hirvonena.

Wolfheart - "Iku-Turso":Peter Tägtgren (Hypocrisy) powrócił do swojego projektu Pain, w którym miesza metal z muzyką elektroniczną. Pierwszy od 2021 roku singiel nosi tytuł "Revolution" i trafił na większość serwisów streamingowych. Do sieci trafił także teledysk do tego numeru, za który odpowiada Andrey Kezzyn.

Pain - "Revolution":15 września sklepów trafił szósty album amerykańskiej formacji Baroness. Następca gorąco przyjętego "Gold & Grey" z 2019 roku nosi tytuł "Stone" i ukazał się w barwach Abraxan Hymns. Dzień premiery wydawnictwa uświetnił teledysk do numeru "Anodyne". Za klip odpowiadał sam zespół.

Baroness - "Anondyne":Tego samego dnia ukazał się drugi solowy album wokalisty Slipknot. "CMF2" Corey'a Taylora wydany został przez BMG zawierając 13 kawałków nagranych pod okiem Jay'a Rustona (Amon Amarth, Anthrax, Steel Panther). W dniu premiery płyty dostaliśmy teledysk do kompozycji "We Are the Rest".

Corey Taylor - "We Are the Rest":Siódmy solowy krążek lidera Porcupine Tree nosi tytuł "The Harmony Codex" i ukaże się 29 września z ramienia Spinefarm Records. W procesie nagrywania materiału Stevena Wilsona wsparli starzy znajomi w postaci Ninety Tayeb, Craiga Blundella i Adama Holzmana. To właśnie Ninet śpiewa w najnowszym singlu: "Rock Bottom".

Steven Wilson - "Rock Bottom":Album "Spine" Myrkur ukaże się 20 października z ramienia Relapse Records. Materiał składać się będzie z 9 kompozycji będących odzwierciedleniem wszystkich emocji, które targały wokalistką w okresie po urodzeniu dziecka: od miłości i euforii, przez niepewność i strach co do przyszłości. Płytę zapowiada klip do "Mothlike".

Myrkur - "Mothlike":20 października Duff McKagan z Guns N'Roses świętować będzie premierę swojego trzeciego solowego albumu. "Lighthouse" jest pierwszym krążkiem nagranym we własnym studio basisty. Muzyk współpracował w nim z producentem Martinem Feveyearem (Mark Lanegan, Brandi Carlile). Album zapowiada klip do "Longfeather".

Duff McKagan - "Longfeather":Ósmy krążek formacji Angelus Apatrida nosi tytuł "Aftermath" i ukaże się 30 października za pośrednictwem Century Media. Na płytę trafi 10 kawałków, których miksem i masteringiem zajął się Zeuss (Rob Zombie, Overkill, Hatebreed). Płyta zwiastowana jest przez teledysk do "To Whom It May Concern".

Angelus Apatrida - "To Whom It May Concern":Nowy krążek założonej w 1991 roku grupy Angra nosi tytuł "Cycles of Pain" i ukaże się 3 listopada w barwach Atomic Fire Records. Album dostępny będzie jako CD (digi) i 2xLP zawierając 12 kompozycji. Płyta zapowiadana jest przez numer "Tide of Changes", który właśnie doczekał się wideo.

Angra - "Tide of Changes":
  Dodał: Tomek [ 18-09-2023 | 21:08 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!