»» Nowości od m.in. Primal Fear, Primordial, Nervosa...


W 2017 roku legendarna grupa Foreigner zagrała w Szwajcarii dwa koncerty z chórem i orkiestrą symfoniczną. Rok później ukazało się wydawnictwo "Foreigner with the 21st Century Symphony Orchestra & Chorus" dokumentujące te muzyczne wieczory. Teraz earMUSIC przypomina o nim kawałkiem "Feels Like the First Time".

Foreigner - "Feels Like the First Time (live)":Siódmy krążek formacji Pyramaze nosi tytuł "Bloodlines" i trafił do sklepów 23 czerwca dzięki AFM Records. Wydawnictwo ukazało się na CD i LP zwierając 10 kompozycji, za brzmienie których odpowiada gitarzysta grupy: Jacob Hansen. O płycie przypomina obecnie klip do "Taking What's Mine".

Pyramaze - "Taking What's Mine":Zespół Voivod świętuje w tym roku 40-lecie działalności. 21 lipca ukazał się urodzinowy "Morgöth Tales", na którym znajdziemy zupełnie nową kompozycję oraz nowe wersje dziewięciu kawałków z wcześniejszych albumów. Legendarna grupa o albumie tym przypomina klipem do odświeżonego "Fix My Heart".

Voivod - "Fix My Heart":Holenderska Epica kolejnym cyfrowym singlem wspomina koncert, który odbył się 27 stycznia w AFAS Live (Amsterdam). Po "Rivers", "Unleashed" i "Consign to Oblivion" o największym występie w rodzinnym kraju przypomina utwór "Beyond the Matrix". Wideo do tego kawałka złożył Jens de Vos.

Epica - "Beyond the Matrix (live)":1 września w barwach Atomic Fire ukazał się nowy krążek Primal Fear. Następca wydanego w 2020 roku "Metal Commando" nosi tytuł "Code Red" i składa się z 11 numerów. Producentami krążka są Matt Sinner, Ralf Scheepers oraz Tom Naumann. W dniu premiery wydawnictwa otrzymaliśmy tekstowe wideo do "Cancel Culture".

Primal Fear - "Cancel Culture":Tego samego dnia premierę swojego debiutanckiego albumu świętowali Niemcy z zespołu Wasted Maniacs. "Attack of the Pack" ujrzał światło dzienne dzięki STF Records. Płyta zawiera 12 kawałków, na których klasyczne, rockowe nuty mieszają się z metalem. Płytę zapowiadało wideo do "Dirty Sarah".

Wasted Maniacs - "Dirty Sarah":"Kings of the Asylum" Phil Campbell and the Bastard Sons trafił do sklepów 1 września 2023 roku w barwach Nuclear Blast zawierając 11 kawałków. Jest to pierwszy album nagrany z nowym wokalistą: Joelem Petersem. Jego premierę uświetnił klip do "Strike the Match".

Phil Campbell and the Bastard Sons - "Strike the Match":Norweski Kvelertak 8 września świętował premierę swojego piątego albumu. "Endling" to 10 surowych, black'n'rollowych kawałków zaśpiewanych w rodzimym języku muzyków. Aby osiągnąć organiczne brzmienie grupa zredukowało do minimum użycie click-tracków. Tydzień przed premierą krążka do odsłuchu trafił jego utwór tytułowy.

Kvelertak - "Endling":15 września do sprzedaży trafi szósty album amerykańskiej formacji Baroness. Następca gorąco przyjętego "Gold & Grey" z 2019 roku nosi tytuł "Stone" i ukaże się w barwach Abraxan Hymns. Kolejną zapowiedzią tego wydawnictwa jest utwór "Shine", który właśnie doczekał się teledysku.

Baroness - "Shine":29 września za pośrednictwem Napalm Records do sprzedaży trafi piąty studyjny album grupy Nervosa. "Jailbreak" będzie pierwszym wydawnictwem, na którym w roli wokalistki zaprezentuje się liderka formacji: Prika Amaral. Płyta zawierać będzie 13 kompozycji, a jej kolejną zapowiedzią jest wideo do utworu tytułowego.

Nervosa - "Jailbreak":"How It Ends" Primordial również ukaże się 29 września, ale za pośrednictwem Metal Blade Records. Na wydawnictwo trafi 10 kompozycji, których łączny czas trwania przekroczy 65 minut. Materiał nagrano w Hellfire Studios w Dublinie pod okiem Chrisa Fieldinga (Conan). Zapowiedzią płyty jest "Pilgrimage to the World's End".

Primordial - "Pilgrimage to the World's End":Zespół Prong powraca z nowym materiałem - i tym razem otrzymamy pełny, trzynasty już album studyjny! "State of Emergency" trafi do sklepów 6 października za pośrednictwem Steamhammer/SPV zawierając 11 kawałków. O premierze przypomina teledysk do utworu "The Descent".

Prong - "The Descent":17 listopada do sprzedaży trafi z kolei trzecia płyta Kanadyjczyków z Hyperia. "The Serpent's Cycle" to 10 autorskich kompozycji, utrzymanych w stylistyce thrash metalu oraz cover... Heart. Wydawnictwo zwiastowane jest przez tekstowe wideo do numeru "Prophet of Deceit".

Hyperia - "Prophet of Deceit":Tego samego dnia będziemy mogli zapoznać się z debiutancką EP-ką formacji The Optimist in Me. Holendrzy nad swoim pierwszymi numerami pracowali z Calebem Binghamem (ex-Five Finger Death Punch) i Danem Brooklynem. Pierwszą zajawką materiału jest teledysk do "You Should Smile More Often".

The Optimist in Me - "You Should Smile More Often":
  Dodał: Tomek [ 11-09-2023 | 08:52 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!