»» Kolekcja od Voivod


To już 40 lat szalonej przygody dla Voivod, zespołu z Jonquière (Quebec, Kanada), który jako kwartet przez całą swoją historię szedł pod prąd, stawił czoła największym tragediom i wznosił się ponad przeciętność. Konsekwentny rozwój ich muzyki przyniósł uznanie i nagrody. Album "The Wake" z 2018 roku uzyskał nagrodę Juno dla Heavy Metalowego Albumu Roku, a rok wcześniej Michel "Away" Langevin odebrał nagrodę Visionary Award w trakcie gali Progressive Music Awards w Londynie.

Wszystko to wydaje się odległe o lata świetlne dla młodocianych fanatyków muzyki, którymi byli założyciele Voivod, gdy zaczęli realizować swoje muzyczne marzenia w garażach i piwnicach swoich ojców na początku lat 80'tych minionego wieku. Voivod od samego początku znacznie wyróżniał się na tle rówieśników. Ówczesne rozwijające się brzmienie heavy metalu, hardcore'u czy punk rocka, które było słychać w muzyce Voivod, było wtedy już ujarzmione, ale zespół włączył w to swoją miłość do rocka progresywnego i science fiction. Jeżeli muzyką alternatywną lat 80'tych był heavy metal, to rock progresywny był jeszcze bardziej nieoczywistym wyborem. Tym bardziej że wówczas był niemalże definicją obciachu, najbardziej "pogardzanym" gatunkiem przez wszystko co było wówczas na czasie. Ale tego nikt chyba nie powiedział Voivod. Ich muzykę zawsze wyróżniała chęć łączenia nieoczywistych dźwięków. Kiedy wydawali oni album "War And Pain" w 1984 nie było takiego gatunku jak prog metal.

Muzyka zgromadzona w tej kolekcji jest dowodem na to jak bardzo Voivod byli pionierami takiego grania, jak i również tego że ich muzyka rozwijała się w stronę eksperymentalnej i trudnej do zdefiniowania. Można to prześledzić słuchając po kolei albumów "Rrröööaarrr", "Killing Technology" i "Dimension Hatröss". W zaledwie pięć lat dzielących albumy "War And Pain" z 1984 r. i "Nothingface" z 1989 r., Voivod stworzył definicję progresywnego metalu, którą później rozszerzał na kolejnych albumach i zapewnił sobie miano jednego z najbardziej ekscytujących zespołów metalowych które dziś istnieją.

"Forgotten In Space" to celebracja czasów Voivod w szeregach Noise Records i kolekcja płyt nagranych dla tej wytwórnia oraz materiał, który nigdy nie został wydany, a także dużo dodatków dla fanów i kolekcjonerów.

"Forgotten In Space" zawiera:

"Rrröööaarrr" - zremasterowany album na czerowno-czarnym plamionym winylu.

"Killing Technology" - zremasterowany album na zielono-purpurowym rozmazanym winylu.

"Dimension Hatröss" - zremasterowany album na szaro-czerwonym plamionym winylu.

"No Speed Limit '86" - pierwszy raz na winylu! Zielono-czarny plamiony winyl.

"Dimension Hatröss - The Demos" - pierwszy raz na winylu. Niebiesko-biały plamiony winyl.

"Cosmic Drama" - 40 stronicowa książeczka okładkowa. 40 stron z nowymi zapiskami okładkowymi, które zawierają m.in. wywiad w którym Michel "Away" Langevin opowiada historię wczesnych lat Voivod oraz rzadko publikowane i nigdy nie pokazywane zdjęcia.

"Chaosmongers DVD" - mini dokument filmowy z wywiadami, występami na żywo i nagraniami zakulisowymi oraz wideo promocyjne z 1985 roku. Zawiera nigdy niepublikowany koncert z Chicago, zarejestrowany w 1988 roku oraz koncert w wersji audio zespołu na festiwalu World War III z 1985 roku.

"Korgüll the Exterminator USB" - zawiera wszystkie utwory z albumów studyjnych znajdujących się w tej kolekcji oraz nagrania z koncertów i demo.

"Forgotten In Space" będzie dostępne również w wersji 5 CD + DVD box set, które zawierać będzie wszystkie albumy studyjne, utwory bonusowe i demo wersje , a także DVD zawierające mini dokument oraz nigdy niepublikowane koncerty oraz 20 stronicową książeczkę okładkową. Premierętego wydawnictwa zaplanowano na 29 lipca 2022 rku, a przedpremierowa można składać zamówienia pod tym linkiem.
  Dodał: Gumbyy [ 14-06-2022 | 14:47 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!