Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


 

   Tracklista


1. Night Brawl
2. Angel Of Booze
3. High Five!
4. I'll Laugh Last
5. I Am The Dead
6. Professors Of Metal
7. Take This Torch

   RecenzjaZespół Traktor powstał w 2000 roku, trzy lata później wydał swoją pierwszą EP'kę zatytułowaną "Forgotten Shit" i to tyle jeśli chodzi i historię, bo kapela zawiesiła działalność w 2005 roku. Na szczęście ta sytuacja uległa zmianie i doczekaliśmy się debiutanckiej płyty "Fast And Loud". A czy rzeczywiście jest szybko i głośno?

Od razu mogę odpowiedzieć twierdząco, bo chłopaki młócą thrash metal aż miło. Na krążku znalazło się sześć autorskich kompozycji i jeden cover. Zaskakuje długość tego materiału - niespełna 26 minut. Jednym słowem - krótko i na temat. Bo nie ma co ukrywać, ale "Fast And Loud" to solidny łomot i niezła petarda. Nie ma co się specjalnie dziwić, bo za ten materiał odpowiadają nieprzypadkowi ludzie. Wystarczy wspomnieć kapele takie jak Fortress i Terrordome.

A cóż takiego przynosi nam ten album? Soczysty thrash metal, taki ukierunkowany na amerykańską scenę. Można się pokusić o stwierdzenie, że to taka mieszanka Exodus, Annihilator, Dark Angel, Forbidden.... itp, itd... nie ma sensu klepać kolejnych zespołów. Jest oldskullowo, staroświecko i nikt tutaj nie ogląda się na innych. Traktor młóci po swojemu i oczywiście chwała za to.

Kuleje troszkę temat produkcji, bo przydałoby się lepsze brzmienie perkusji, no i chciałoby się słyszeć więcej basu, który gdzieś tam zanika. A przecież jest sporo przestrzeni do zagospodarowania, bo Traktor gra na jedną gitarę. No nic... nie są to jakieś wielkie mankamenty, bo muzycznie to wszystko zostaje nakryte pierwszorzędnie. Sporo w tych utworach świetnych riffów, zagrywek i smakowitych solówek ("Professors Of Metal"!). Każda kolejna kompozycja utrzymuje równy i dobry poziom - na dzisiaj nie jestem wstanie wskazać który numer robi na mnie największe (i najmniejsze) wrażenie. To pokazuje, że wszystko na "Fast And Loud" poukładano z głową i pomysłem.

Wspomniany cover to kompozycja zespołu Razor "Take This Torch" z debiutanckiej płyty "Executioner's Song". Dosyć elegancka przeróbka, ale z zachowaniem ducha oryginału. Można by się łatwo dać nabrać, że to jest autorska kompozycja Traktorzystów. A dla ciekawostki podam fakt, iż oryginał trwa 3 minuty z haczykiem, a nasi thrashersi pograli minutę krócej. W końcu ma być "Fast", prawda?

Czas na podsumowanie. Thrash metal według zespołu Traktor to solidne grzanie i nie oglądanie się na innych. Nie ma też wymuskanego brzmienia i nowoczesności. Ma być po staremu i ma walić po gębie. Oba te warunki zostały spełnione. Muzycy prezentują solidny łomot i o to chodzi. Jak ktoś oczekuje czegoś innego, to może sobie odpuścić ten album.


Gumbyy / [ 22.12.2013 ]
Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =

 Traktor
Fast And Loud

Thrashing Madness Productions - 2013 r.

 

   Ocena

7/10   Inne

brak recenzji


PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!