Dzisiaj jest: niedziela 26 marca 2023 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi

   News
 

 »» Helicon Metal Festival już za tydzień


W sobotę 25 marca odbędzie się w Warszawie trzecia odsłona chyba jedynego w Polsce festiwalu poświęconego tylko i wyłącznie tradycyjnemu, klasycznemu heavy i doom metalowi, których czas świetności przypadał na głębokie lata 80. Helicon Metal Festival w swojej trzeciej odsłonie był dwukrotnie już odwoływany, głównie ze względu na panującą pandemię CoVid-19, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem zadziała znana zasada "do trzech razy sztuka".

Przedsprzedaż biletów na ten rok ciągle trwa w popularnym serwisie goout.net. Niższa cena 119 zł obowiązywać będzie do dnia festiwalu, a na wejściu wyniesie 130 zł.

Więcej informacji na wydarzeniu FB.

A na jakie muzyczne atrakcje można liczyć? W warszawskim klubie Remont przy ul. Waryńskiego zbierze się ciekawa garść kapel krajowych oraz kilku gości z zagranicy. Daniem głównym jest otaczany wręcz kultem, mimo stosunkowo krótkiej biografii, niemiecki Atlantean Kodex, czerpiący w swojej muzyce pełnymi garściami z dokonań m.in. Manowar, Bathory czy Manilla Road. Równie ciekawy jest stacjonujący częściowo w Kanadzie, a częściowo w Finlandii Smoulder z charyzmatyczną wokalistką na czele. To również muzyczny ukłon w stronę protoplastów gatunku, bo echa Manilla Road czy Candlemass i innych gigantów epickiego doom metalu są tu ewidentne. Trzecim zagranicznym gościem jest wywodzący się z Austrii Venator, który wydaną rok temu debiutancką płytą zrobił spore zamieszanie na scenie NWOTHM. Będzie to ich drugi występ w naszym kraju.


Ten już i tak mocny skład dopełnia krajowy Evangelist, mistrzowie epickiego doom metalu, którzy mają spory dorobek wydawniczy, ale nie koncertują prawie wcale. Jedyny występ w Polsce dali 10 lat temu w Goleniowie, więc to wydarzenie będzie historyczne i kto wie, kiedy znowu się powtórzy. Przedstawicielem bardziej przebojowego heavy/power metalu będzie wiekowy już Gutter Sirens, który narodził się ponad 30 lat temu z miłości do twórczości Savatage, którą ciągle, niezmiennie wyznaje. Całą imprezę otworzy krakowski Mayhayron. To zespół, który kilkanaście lat temu miał predyspozycje do osiągnięcia sukcesu, jednak wydane jedno demo i jeden album to wszystko co udało się osiągnąć, po czym zespół zamilkł na lata. Teraz przypomina o sobie i wraca do aktywności.


  Dodał: Gumbyy [ 17-03-2023 | 19:28 ]
{


PARTNERZY:

         

   

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!