Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   DVD
 

 »» Iced Earth - Alive In Athens
Heh... no i co niby mądrego mam tutaj napisać? Klasyka, kult, pozycja obowiązkowa... przecież to wszyscy wiedzą. Zespół Iced Earth zagrał 23 i 24 stycznia 1999 roku dwa wyprzedane koncerty w Atenach. Dwa wieczory i dwie zupełnie różne setlisty. W efekcie otrzymaliśmy aż 28 utworów. Zabójcza dawka prawie trzech godzin muzyki Iced Earth. W porównaniu z wersją CD zauważalne są nieznaczne braki w setliście. Na DVD wyparowały 3 utwory: "Slave To The Dark", "A Question Of Heaven" i "Iced Earth". Zupełnie nie wiem jaka jest tego przyczyna.

Malutka scenka, mini scenografia, prawie żadne światła i dosłownie kilka kamer. Nie wygląda to zachęcająco? Zapewne. Jednak biorąc pod uwagę to co Iced Earth robi na scenie (a fani przed nią), to od razu zapominamy o tych niedogodnościach. Muzycy są po prostu w genialnej formie i jeszcze dodatkowo zmobilizowani rejestrowaniem materiału. Fani dokładają drugie tyle. Pomimo tych widocznych braków koncert ogląda się wyśmienicie. Zresztą wystarczy zerknąć na setlistę. Czy ktoś może tutaj narzekać? Co kawałek to praktycznie killer. Weźmy taki "The Hunter", albo "Dante's Inferno". Może być też mój ulubiony "Travler In Stygian". Ma ktoś ochotę na "Something Wicked Trylogy"? A to proszę, też jest. "Violate", "Pure Evil", "Dark Saga", "My Own Savior", "Stormrider", "Stand Alone". Do wyboru, do koloru. Nie ma co wymyślać... po prostu jest wszystko. Dołóżmy jeszcze wspaniałą publikę, nad którą panuje Matt Barlow. Grecy po prostu jedzą mu z ręki. Tam nie ma nawet jednej przypadkowej osoby. Krótko mówiąc ogień na scenie i jeszcze lepiej przed nią. Szaleństwo w czystej postaci.

Brzmienie oczywiście żyleta, poziom wyższy. Nie oszukujmy się... zapewne sporo podrasowano to nagranie w studio. Zbyt idealnie to wszystko brzmi. Malutka scena zmusza muzyków do statecznego odgrywania swoich partii. Z drugiej strony Iced Earth nie należy do tych zespołów, co przy okazji koncertu lubią sobie pobiegać. Należy jeszcze wspomnieć, że znajdziemy tutaj dodatki. No ale kto po takiej potężnej dawce Iced Earth na żywo miałby siłę zaglądać do sekcji bonusowej? Tutaj trzeba szybko nacisnąć przycisk "stop" na pilocie. Przynieść sobie kolejne piwo z lodówki, "play" i jedziemy od nowa. Tylko nie zapomnijcie wybrać opcji "Play All Concert".


Disc I:

01. Intro
02. Burning Times
03. Vengeance Is Mine
04. Dark Saga
05. Last Laugh
06. Cast In Stone
07. Last December
08. Pure Evil
09. Desert Rain
10. Dante's Inferno
11. The Hunter
12. Melancholy (Holy Martyr)
13. Angels Holocaust
14. Stormrider
15. The Path I Choose
16. Watching Over Me
17. Diary
18. Blessed Are You
19. When The Night Falls
20. My Own Savior
21. Travel In Stygian
22. Violate
23. Stand Alone
24. Brainwashed
25. Disciples Of The Lie
26. I Died For You
27. Prophecy
28. Birth Of The Wicked
29. The Coming Curse
30. Epilogue

+ Iced Earth backstage
+ Jon Schaffer in Athens


Premiera: 30.10.2006 r.
Wydawca: Century Media


  Dodał: Gumbyy [ 04-02-2009 | 18:10 ]

{PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!