Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   DVD
 

 »» Metallica - S & M
"S&M" to skrót od "Symphony & Metallica", a to daje do zrozumienia, iż mamy tutaj koncert zespołu z udziałem orkiestry. Dokładnie to jest to zapis dwóch koncertów z 21 i 22 kwietnia 1999 roku, które zespół Metallica zagrał razem z San Francisco Symphony Orchestra. To wszystko miało miejsce w Berkeley Community Theatre pod batutą Michaela Kamena (R.I.P.). Mamy tutaj 20 kompozycji (plus intro) wybranych z dyskografii zespołu Metallica, do których niejako "doklejono" partie orkiestrowe. Momentami nie brzmi to najlepiej, gdyż "sztuczność" tych "doklejanek" jest zbyt wyraźna i nienaturalna. Oczywiście są też momenty, gdzie orkiestra świetnie wypełnia wolną przestrzeń, ale jednak takich chwil jest zbyt mało. Zdecydowanie większe wrażenie robi połączenie muzyki metalowej z orkiestrą gdy jest to tworzone od podstaw. Tutaj to zespół Rage może świecić przykładem.

"S&M" to nie jest zły pomysł, bardziej ciekawostka i jakaś odmiana. Możemy posłuchać kilku klasyków w nowej aranżacji i tutaj można nieźle się zaskoczyć. Na pewno należy pochwalić orkiestrę, bo z tej strony powodów do krytyki nie ma. Osobną kwestią jest to, czy muzyka zespołu Metallica pasuje do takich "przeróbek". Moim zdaniem nie do końca i na tym polega cały problem z ugryzieniem tego tematu.

Ciekawą opcją są ścieżki dźwięku, które możemy przełączać pomiędzy orkiestrą i zespołem. W kilku utworach jest opcja kamery na dowolnego muzyka i oglądamy tylko jego. Dodatki to oczywiście "Making Of", ujęcia zza kulis, wywiady itp.

Disc I:

01. Ecstasy Of Gold
02. The Call Of Ktulu
03. Master Of Puppets
04. Of Wolf And Man
05. The Thing That Should Not Be
06. Fuel
07. The Memory Remains
08. No Leaf Clover
09. Hero Of The Day
10. Devil's Dance
11. Bleeding Me

+ S&M Documentary
+ No Leaf Clover video ("Maestro Edit")

Disc II:

01. Nothing Else Matters
02. Until It Sleeps
03. For Whom The Bell Tolls
04. Human
05. Wherever I May Roam
06. The Outlaw Torn
07. Sad But True
08. One
09. Enter Sandman
10. Battery

+ No Leaf Clover video ("Skice & Dice" version)

Premiera: 7 grudzień 1999 r.
Wydawca: Elektra


  Dodał: Gumbyy [ 06-07-2011 | 15:15 ]

{PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!